ទីក្រុងកៀវ៖ ព័ត៌មានចុងក្រោយបង្ហាញថាទឹកដី១ចំនួននៅតំបន់ខឺសដែលអ៊ុយក្រែនវាយឆ្មក់ និងចូលកាន់កាប់កាលពីខែសីហានោះ ឥឡូវនេះ ពួកគេបានរបូតពីដៃអស់៤០%បាត់ទៅហើយត្រឹមតែ១ប៉ប្រិចភ្នែកតែប៉ុណ្ណោះដោយសារកម្លាំងវាយបកដ៏ខ្លាំងក្លារួមគ្នារវាងកងទ័ពរុស្ស៊ីសហការជាមួយកងទ័ពកូរ៉េខាងជើងរាប់ពាន់នាក់ ឬប្រភពខ្លះថាដល់ជាងមួយម៉ឺននាក់។
ឥឡូវនេះ រុស្ស៊ីសម្រុកយ៉ាងខ្លាំងក្លាដើម្បីធ្វើម៉េចវាយរុញច្រានកងទ័ពអ៊ុយក្រែនឱ្យអស់ពីទឹកដីរុស្ស៊ីមុនពេលលោកត្រាំស្បថចូលកាន់តំណែងនៅថ្ងៃទី២០ ខែមករា។ មន្ត្រីយោធាអ៊ុយក្រែនដែលស្នើសុំមិនបញ្ចេញឈ្មោះប្រាប់ថាថារុស្ស៊ីដាក់ពង្រាយកងទ័ព៥៩០០០នាក់នៅតំបន់ខឺសចាប់តាំងពីអ៊ុយក្រែនវាយឆ្មក់ដ៏គួរឱ្យភ្ញាក់ផ្អើល និងយ៉ាងឆាប់រហ័សដូចផ្លេកបន្ទោរ។
នៅក្នុងដំណាក់កាលដែលកងទ័ពអ៊ុយក្រែនវាយសម្រុកខ្លាំង ពួកគេអាចចូលកាន់កាប់តំបន់ខឺសនៅលើផ្ទៃដី១៣៧៦គីឡូម៉ែត្រការ៉េ។ ប៉ុន្តែទីតាំងឈរជើងរបស់អ៊ុយក្រែនកាន់តែរួមតូចជាងមុននៅពេលរុស្ស៊ីបង្កើនការវាយបកកាន់តែខ្លាំងឡើងៗ។ ឥឡូវនេះ ទីតាំងឈរជើងរបស់អ៊ុយក្រែននៅខឺសត្រូវកាត់បន្ថយមកនៅត្រឹមតែ៨០០គីឡូម៉ែត្រការ៉េតែប៉ុណ្ណោះ។ ប៉ុន្តែកងទ័ពអ៊ុយក្រែនប្ដេជ្ញាថាពួកគេត្រូវតែខិតខំឱ្យអស់ពីសមត្ថភាពដើម្បីបន្តកាន់កាប់ទីនោះតាមលទ្ធភាពដែលអាចធ្វើទៅបាន។
បើទុកជារុស្ស៊ីវាយយកបានតំបន់ខឺសទាំងស្រុងមកវិញក៏គ្មានអ្វីចម្លែកទេ។ ចម្លែកនៅត្រង់ថាវាជារឿងគួរឱ្យភ្ញាក់ផ្អើលបំផុតដែលប្រទេសមហាអំណាចយោធាទី២ពិភពលោកដូចជារុស្ស៊ីបណ្ដោយឱ្យកូនប្រទេសតូច១ដូចជាអ៊ុយក្រែនអាចវាយឆ្មក់ចូលទឹកដីរបស់ខ្លួនបានយ៉ាងងាយស្រួល ហើយបន្តធ្វើព្យុះធ្វើភ្លៀងរយៈពេលជាច្រើនខែរហូតមកដល់ពេលនេះមិនទាន់ដកថយទៅវិញទេ។ នេះជាលើកទី១ចាប់តាំងពីក្រោយសង្គ្រាមលោកលើកទី២ដែលកងទ័ពបរទេសចូលលុកលុយទឹកដីរុស្ស៊ី។
អ៊ុយក្រែនវាយឆ្មក់ចូលតំបន់ខឺសដើម្បីវាយហែកកម្លាំងរបស់រុស្ស៊ីកុំឱ្យវាយសម្រុកខ្លាំងពេកទៅលើអ៊ុយក្រែនភាគខាងកើត និងភាគឦសាន។ បើអាចធ្វើបាន, អ៊ុយក្រែនចង់បង្ខំឱ្យរុស្ស៊ីដកកម្លាំងទ័ព១ផ្នែកទៅជួយសង្គ្រោះតំបន់ខឺស។ ម៉្យាងទៀត អ៊ុយក្រែនចង់កាន់កាប់ទឹកដី១ចំណែករបស់រុស្ស៊ីដើម្បីងាយស្រួលទៅថ្ងៃមុខអ៊ុយក្រែនអាចនឹងមានទម្ងន់នៅក្នុងការចរចាគ្នា។
ប៉ុន្តែរុស្ស៊ីមិនចាញ់ការបោកបញ្ឆោត និងមិនដើរនៅលើផ្លូវដែលអ៊ុយក្រែនគូសឱ្យដើរនោះទេ។ ក្នុងនាមជាមហាអំណាច១ រុស្ស៊ីបើស៊ីនុយដែលគេបោះឱ្យស៊ីហាក់ដូចជាមិនសមទាល់តែសោះ។ រុស្ស៊ីមិនត្រូវការដកកងទ័ពទៅណាទេ ហើយក៏មិនបែកបែរអារម្មណ៍ទៅរកតំបន់ខឺសនោះដែរ។ រុស្ស៊ីទុកឱ្យអ៊ុយក្រែនសូឡូតែម្នាក់ឯងនៅខឺស និងវ៉ាងទីនៅទីនោះ១គ្រាសិនចុះ។
កងទ័ពរុស្ស៊ីដែលជាប់ដៃប្រយុទ្ធនៅអ៊ុយក្រែនគិតតែវាយសម្រុកទៅមុខជាបន្តទៀត។ ប្រភពខាងលើបញ្ជាក់ថាកងទ័ពកូរ៉េខាងជើងនៅតំបន់ខឺសមានប្រហែល១១០០០នាក់ដើម្បីជួយកងទ័ពរុស្ស៊ីជាង៥ម៉ឺននាក់ដែលមានស្រាប់។ ប៉ុន្តែកូរ៉េខាងជើងមិនទាន់ប្រឡូកនៅក្នុងសមរភូមិពេញបន្ទុកទេព្រោះពួកគេកំពុងជាប់ដៃក្នុងការហ្វឹកហាត់ក្បួនយុទ្ធសាស្ត្រនៅវគ្គបង្ហើយ។
ងាកមកសភាពការណ៍នៅសមរភូមិអ៊ុយក្រែនឯណោះវិញ តំបន់ឃូរ៉ាកូស (Kurakhove) ស្ថិតនៅក្នុងដំណាក់កាលគ្រោះថ្នាក់បំផុតនៅពេលកងទ័ពរុស្ស៊ីវាយសម្រុកទៅមុខក្នុង១ថ្ងៃៗពី២០០-៣០០ម៉ែត្រ។ ពួកគេអាចវាយទម្លុះខ្សែការពារដ៏រឹងមាំដែលមានរថពាសដែក និងខែលការពារទប់ទល់នឹងយន្តហោះដ្រូន។ នៅទូទាំងសមរភូមិអ៊ុយក្រែន រុស្ស៊ីប្រើប្រាស់កងទ័ពជាង៥៧ម៉ឺននាក់។ ទៅថ្ងៃមុខ រុស្ស៊ីនឹងបញ្ជូនទ័ពទៅថែមទៀត ហើយធ្វើឱ្យចំនួនកងទ័ពសរុបកើនឡើងដល់៦៩ម៉ឺននាក់៕

Kiev: The latest news shows that some territories in the Kurdistan region Cranes raided and took over in August, now they have lost 40% of their hands Only in the blink of an eye due to the joint force of the Russian army Cooperate with thousands of North Korean troops, or some sources as many as 10,000.
Russia is now pushing hard to push all Ukrainian troops out of its territory. Russia before Trump was sworn in on January 20. Ukrainian military officials requesting Anonymity says Russia has deployed 59,000 troops in Khartoum since Ukraine raided Surprising and fast as lightning.
In the phase of the Ukrainian offensive, they were able to occupy the upper Kurdistan region. Area 1376 square kilometers. But Ukraine’s position is shrinking as Russia intensifies counterattack Up and down. Ukraine’s position in Khartoum has now been reduced to 800 square kilometers. But the Ukrainian army is determined that they must do their best to stay in power. There, as far as possible.
It is not uncommon for Russia to recapture the entire Kurdish region. The strange thing is that it is most surprising that the world’s second largest military power, Russia Let a small country like Ukraine be able to easily invade its territory and continue Rainstorms for many months have not yet receded. This is the first time since World War II that foreign troops have invaded Russia. .
Ukraine raids Khartoum to tear down Russian forces from invading Ukraine East and northeast. If possible, Ukraine wants to force Russia to withdraw part of its troops to rescue the Kurdistan Region. On the other hand, Ukraine wants to occupy a part of Russia territory to facilitate the future Ukraine may have Weight in negotiations.
But Russia does not succumb to deception and does not walk the path that Ukraine has marked. As a superpower, Russia’s Sinu’s seemingly inappropriate. Russia does not need to withdraw its troops and does not turn its attention to the Kurdish region. Russia left Ukraine alone in Khartoum and Wang Ti for a while.
Russian troops engaged in fighting in Ukraine are thinking of continuing their offensive. The source said that the North Korean army in the Kurdish region has about 11,000 troops to help more than 5 Russian troops. Tens of thousands already. But North Korea is not yet in full charge because they are busy training Practice tactics at the end.
Turning to the situation on the Ukrainian battlefield, the Kurakhove region is in the most dangerous phase in When the Russian army advances 200-300 meters per day. They can break through strong defenses with armored vehicles and anti-aircraft shields. Drone. Throughout the Battle of Ukraine, Russia used more than 570,000 troops. In the future, Russia will send more troops and increase the total number of troops to 690,000