រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ការងារ ​៖ កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា នៃ​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាងការងារ (ILO-BFC) ជា​ប្រភព​ព័ត៌មាន​ដ៏​ទុកចិត្តសម្រាប់​ម្ចាស់​ម៉ាក អ្នកបញ្ជា​ទិញ
រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ បាន​គូសបញ្ជាក់​ថា កម្ពុជា​នៅ​តែ​បន្ត​គាំទ្រ​ចំពោះ​កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែ​ប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា នៃ​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ…
រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ បាន​គូសបញ្ជាក់​ថា កម្ពុជា​នៅ​តែ​បន្ត​គាំទ្រ​ចំពោះ​កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែ​ប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា នៃ​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ (ILO-BFC) ដោយសារ​របាយការណ៍ និង​ការ​វាយតម្លៃ​ចេញពី​កម្មវិធី​នេះ ​គឺជា​ប្រភព​ព័ត៌មាន​ដ៏​ទុកចិត្ត​សម្រាប់​ម្ចាស់​ម៉ាក អ្នកបញ្ជា​ទិញ និង​ធ្វើ​ឱ្យ​មានការ​អភិវឌ្ឍ​កាន់តែ​ប្រសើរ​សម្រាប់​វិស័យ​វាយ​ន​ភណ្ឌ កាត់ដេរ ផលិត​ស្បែកជើង និង​ផលិតផល​ធ្វើ​ដំណើរ​និង​កាបូប នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា ​។
ការ​គូសបញ្ជាក់​ដូចនេះ គឺ​នៅ​ក្នុង​ឱកាស ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រី បាន​ទទួល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម និង​ពិភាក្សា​ការងារ ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ​កម្មវិធី​ការងារ​កាន់តែ​ប្រសើរ​ជាស​កល (Better Work Global) នៃ​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ ម្ចាស់​ជំនួយ និង​តំណាង​ស្ថានទូត ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​លោកស្រី Sara Park ប្រធាន​ផ្នែក​ភាព​ជា​ដៃគូ ការ​តស៊ូ​មតិ និង​ទំនាក់ទំនង នៃ​កម្មវិធី​ការងារ​កាន់តែ​ប្រសើរ​ជាស​កល (Better Work Global) របស់​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ នា​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី ​២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ​ ២០២៥​ ។ ជំនួប​ដែល​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​ទីស្តីការក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​នេះ មាន​គោលបំណង​បង្ហាញ​ពី​វឌ្ឍនភាព និង​ការ​អនុវត្ត​កម្មវិធី​រវាង​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ ជាមួយ​ក្រុមការងារ​នៃ​គម្រោង​កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែ​ប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា (ILO-BFC) ​។
ឯកឧត្តម ហេង សួរ ក៏​បាន​លើក​ឡើង​ថា ការ​អនុវត្ត​ការងារ​នៃ​កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែ​ប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា (ILO-BFC) មិន​ត្រឹមតែ​ជំរុញ​ស្តង់ដា​ការងារ​នៅ​កម្ពុជា អនុលោម​តាម​ស្តង់ដា​របស់​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ​ប៉ុណ្ណោះ​ទេ តែ​ក៏​ទទួល​បានការ​ទទួលស្គាល់ និង​ការ​ទុកចិត្ត​ពី​ភាគី​និយោជក ភាគី​និយោជិត និង​ជា​គំរូ​ដ៏​សំខាន់​មួយ​សម្រាប់​អធិការកិច្ច​ការងារ​របស់​កម្ពុជា ផង​ដែរ​ ។
ជា​ការ​ឆ្លើយ​តប គណៈប្រតិភូ​កម្មវិធី​ការងារ​កាន់តែ​ប្រសើរ​ជាស​កល (Better Work Global) នៃ​អង្គការ​អន្តរជាតិ​ខាង​ការងារ ម្ចាស់​ជំនួយ និង​តំណាង​ស្ថានទូត បាន​បង្ហាញ​នូវ​ក្តី​រីករាយ​ក្នុង​កិច្ចសហការ​ជាមួយ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ និង​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​នានា ដើម្បី​ធ្វើ​យ៉ាងណា​ឱ្យ​កម្មវិធី​រោងចក្រ​កាន់តែ​ប្រសើរ​នៅ​កម្ពុជា ទទួល​បាន​ប្រសិទ្ធភាព​ខ្ពស់​ ៕ អត្ថបទសហការ