នាថ​ការី សុខ​គា គឹ​ម​លាង សម្រេច​ចូល​ប្រកួត Miss Universe
នៅ​ទីបំផុត នាថ​ការី​របាំ​បុរាណ សុខ​គា គឹ​ម​លាង ហៅ​កូន Ant បាន​សម្រេច​ចូលរួម​ប្រកួត​កម្មវិធី​ប្រឡង​កញ្ញា​ដ៏​ធំ​របស់​ពិភពលោក Miss Universe ហើយ…
នៅ​ទីបំផុត នាថ​ការី​របាំ​បុរាណ សុខ​គា គឹ​ម​លាង ហៅ​កូន Ant បាន​សម្រេច​ចូលរួម​ប្រកួត​កម្មវិធី​ប្រឡង​កញ្ញា​ដ៏​ធំ​របស់​ពិភពលោក Miss Universe ហើយ បន្ទាប់​ពី​នាង​បាន​ទទួល​ភ្លើង​ខៀវ​ពី​ក្រុម​គ្រួសារ និង​ការ​ជម្រុញ​ពី​បណ្តា​ប្រិ​យ​មិត្ត​គាំទ្រ ។
សុខ​គា គឹ​ម​លាង អាច​នឹង​ចូលរួម​ប្រកួតប្រជែង​កម្មវិធី​សម្រស់​ដ៏​ធំ​ខាងលើ​នេះ​នៅ​ឆ្នាំ​២០២៥​ខាង​មុខ បន្ទាប់​ពី​មើលឃើញ​ពី​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន ដែល​អាច​បំបែក​កំណត់​ត្រា​កម្ពុជា​ឈាន​ចូល​ដល់​វគ្គ TOP ជា​លើក​ដំបូង ។
ក្នុង​បទ​សម្ភាសន៍​ជាមួយ​អ្នក​សារព័ត៌មាន​ក្នុង​ការ​ទទួល​ដំណើរ​វិល​មក​មាតុប្រទេស​វិញ​របស់​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន កាលពី​ម្សិលមិញ សុខ​គា គឹ​ម​លាង បាន​លើក​ឡើង​ថា សម្រាប់​ការ​ចូលរួម​ការ​ប្រកួត Miss Universe នា​ពេល​នេះ គឺ​នាង​បាន​ទទួល​ការ​កម្លាំង​ជម្រុញ​វេលា និង​គាំទ្រ​ពី​សំណាក់​គ្រួសារ​របស់​នាង ហើយ​ពួក​គាត់​មានការ​ស្រឡាញ់​លើ​បេក្ខភាព​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន នេះ​ផង​ដែរ ។
នាង​បញ្ជាក់​ថា សម្រាប់​ការ​ត្រៀមខ្លួន​នោះ គឺ​នាង​ត្រូវការ​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន ដើម្បី​ជួយ​បង្ហាត់បង្រៀន និង​ផ្តល់​បទ​ពិសោធន៍​សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​មួយ ហើយ​ប្រសិនបើ​នាង​ទទួល​ការ​បង្ហាត់បង្ហាញ​ពី​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន បាន​គ្រប់គ្រាន់​នោះ នាង​អាច​នឹង​ចូលរួម​ប្រកួត​នៅ​ឆ្នាំ​ក្រោយ​នេះ ។
ដោយឡែក ក្រោម​ពី​ការ​អះអាង​ខាងលើ​នេះ សុខ​គា គឹ​ម​លាង ក៏​បាន​បង្ហោះ​សំ​ណេ​រ​ខ្លី​មួយ​នៅ​លើ​គណនេយ្យ​ហ្វេ​ស​ប៊ុ​ក​របស់​ខ្លួន​ថា រាល់​ការ​ប្រឹងប្រែង​ខិតខំ និង​បទ​ពិសោធន៍​របស់ខ្ញុំ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ Universe ទទួលស្គាល់​កូន​ខ្មែរ​កាន់តែ​ច្បាស់​ថា ប្រទេស​តូច​តែ​បេះដូង​ធំ គឺ Kon Ant 🐜Cambodia ។
យ៉ាងណា ក្រោយ​ឃើញ​ការ​ប្រកាស​ពី​ការ​ចូលរួម​ប្រកួតប្រជែង​កម្មវិធី Miss Universe ពី​សំណាក់ សុខ​ភា គឹ​ម​លាង នា​ពេល​នេះ គេ​បានឃើញ​មហាជន​កម្ពុជា​ជា​ច្រើន​បាន​សម្តែង​ការ​អបអរសាទរ និង​គាំទ្រ​យ៉ាង​ខ្លាំង​ចំពោះ​រូប​នាង ក្នុង​ពេល​ដែល​ពួក​គេ​កំពុង​ទន្ទឹង​រង​ចាំ​ឱកាស​មួយ​នេះ​ជា​យូរ​មក​ហើយ ។
ជា​ការ​កត់សម្គាល់ កន្លង​មក មាន​ទស្សនិកជន​ជា​ច្រើន​បាន​ជម្រុញ​ឲ្យ សុខ​គា គឹ​ម​លាង ចូលរួម​ប្រកួត​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​បវរកញ្ញា​ណាមួយ ដោយសារ​តែ​ពួក​គេ​បានឃើញ​ពី​ទេព​កោ​ល​ស្យ​និង​រូប​សម្រស់​របស់​នាង​គឺ​ពិតជា​សាក​សម​សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​ផ្នែក​សម្រស់ ។
យ៉ាងណា​កន្លង​មក សុខ​គា គឹ​ម​លាង តែងតែ​ធ្វើការ​បដិសេធ​ចំពោះ​ការ​ចូលរួម​ប្រកួត ដោយ​ឈរ​លើ​មូលហេតុ​ថា នាង​មិន​ទាន់​ហ៊ាន​ថត​ឈុត​សិច​ស៊ី ឬ​ឈុត​ហែល​ទឹក ក្នុង​ពេល​ដែល​កម្មវិធី​ប្រឡង​បវរកញ្ញា​គឺ​តម្រូវ​ឲ្យ​បេក្ខភាព​បវរកញ្ញា​ទាំងអស់​ត្រូវ​ថត និង​បង្ហាញ​នូវ​ភាព​ក្លាហាន​គ្រប់​ទម្រង់​ទាំង​ការ​ស្លៀកពាក់ ។
សុ​គា គឹ​ម​លាង ធ្លាប់​បាន​បញ្ជាក់​ប្រាប់​ថា នាង​ចូល​ចិត្ត​សិល្បៈ​បុរាណ​ច្រើន​ជាង​សម័យ ហើយ​ចរិត​របស់​នាង​ក៏​បុរាណ​ទៅ​តាម​ហ្នឹង​ដែរ ទាំង​ការ​ស្លៀកពាក់ និង​ការ​តុបតែង​ខ្លួន បើ​និយាយ​ពី​រឿង​សិច​ស៊ី គឺ​នាង​សុំ​ចាញ់​គេ​ហើយ ។
ទោះជា​យ៉ាងណា សម្រាប់​ការ​សម្រេច​ចូល​ប្រកួត Miss Universe របស់ សុខ​គា គឹ​ម​លាង នា​ពេល​នេះ ទស្សនិកជន​បាន​ដាក់​ក្តី​រំពឹង​ថា នាង​អាច​នឹង​បំបែក​កំណត់​ត្រា​កម្ពុជា​ថ្មី​ៗ​បន្ថែម​ទៀត បន្ទាប់​ពី​អ្នក​នាង ប្រាសាទ ដា​វី​ន បាន​ឈាន​ដល់​វគ្គ Top ជា​លើក​ដំបូង​សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​សម្រស់​ដ៏​ធំ​របស់​ពិភពលោក​មួយ​នេះ ៕​

Classical dancer Sokea Kimleang, alias Kon Ant, has finally decided to compete in the Miss Universe pageant. And after she received the green light from her family and encouragement from her fans.
Sokea Kimleang may be competing in the above beauty pageant in 2025 after seeing The success of Prasat Davin, who was able to break the Cambodian record to reach the TOP for the first time.
In an interview with reporters on the return trip of Prasat Davin yesterday Sokea Kim Leang said that for participating in the Miss Universe pageant now, she has received encouragement and support from Her family and they are in love with Prasat Darwin as well.
She stated that for that preparation, she needed Prasat Darwin to help train and provide experience for the competition. And if she gets enough training from Prasat Darwin, she may be able to compete next year. / p>
Separately, under the above claim, Sokea Kimleang also posted a short post on his Facebook account. My book says that all my efforts and experience will make the Universe more recognizable to Cambodian children as a small country with a heart The big one is Kon Ant & # x1f41c; Cambodia.
However, after seeing the announcement of the participation in the Miss Universe pageant by Sok Phea Kimleang, now they see the Cambodian people Many expressed their congratulations and support for her as they looked forward to this opportunity. A long time ago.
It is noteworthy that in the past, many spectators urged Sok Kea Kim Leang to compete in any pageant because But they saw her talent and beauty is really suitable for beauty pageants. p>
However, in the past, Sokea Kimleang always refused to participate in the competition based on the reason that she did not dare to shoot a scene Sexy or swimsuit while the pageant is required, all pageants must be photographed and show courage All forms of dress.
Sokea Kimleang once stated that she likes classical art more than modern times and her character is also ancient. Well, both the dress and the makeup, when it comes to sexy things, she wants to lose.
However, for Sokea Kimleang’s decision to enter the Miss Universe pageant at this time, viewers have raised expectations that she may Breaking new Cambodian records after Prasat Darwin reached the Top for the first time for the beauty pageant The world’s largest.